libadiye avize mağazası

KLASİK AVİZE MODELLERİ :

Avize seçimi yüzyıllardır aydınlatmanın vazgeçilmezi klasik avize modelleri her ihtiyaca ve her talebe uygun olarak yılların verdiği imkanlarla artık daha fazla alternatife sahip. Pirinç, döküm ve kristal taşlı olarak çeşitlendirebildiğimiz Klasik Avize modellerinden seçim yaparken dikkat edilmesi gereken husus kaplama uygulanan modellerde renk seçimini doğru yapıp uzun yıllar sorunsuzca kullanılabilecek modellerden tercih edilmelidir. Klasik Avize modellerimiz mekanlarınıza tam uyumla sizlerin ihtiyaçlarınıza çözüm olacaktır.

MODERN AVİZE MODELLERİ :

20.yy’ın sonu ve 21.yy ile birlikte artık hayatımızda daha fazla yer alan Modern Avize Modelleri, LED Aydınlatmanın da içine girmesi ile birlikte artık aydınlatmada vazgeçilmez bir kategori olmuştur. Her bütçeye uygun olarak sınıflandırılan modern avizeler, LED aydınlatma ile birlikte maliyet olarak uygun çözümler sunmaktadır. Minimal tasarımlı olan modern avizeler yaşam alanlarınıza ferahlık katarak, ortamınıza en uygun çözümleri sunmaktadır.

APLİK MODELLERİ :

Ortamınızdaki ana aydınlatma unsurunun vazgeçilmez tamamlayıcısı olan duvar aplikleri, hem ortamınıza ferahlık ve derinlik katacak hem de avizeniz ile bütünlüğü sağlayarak şık görüntüyü tamamlayacaktır. Klasik aplik modellerinde abajur şapkalı modeller tercih edilirken modern apliklerde ise genellikle LED tercih edilebilmektedir. Hem modern hem de klasik apliklerde çeşit fazlalığı yüzünden son zamanlarda tercih sebebi olmuştur.

ABAJUR MODELLERİ :

Bir abajur başlığıyla, bazen de sade bir ampul görüntüsü ile bütünleyebileceğiniz abajurlar ortamınızdaki kombini tamamlamak için ideal seçim olacaktır. Modern abajurlarda genellikle cam kullanılırken, klasik abajur modellerinde kumaş şapka opsiyonu tercih edilmektedir. Yine LED abajur modelleri ise son yıllarda trend tercihlerden olmuştur. Klasik abajurlarda seramik ve cam abajur modelleri tercih edilmekte olup, modern abajurlarda ise LED ve cam abajur modelleri tercih edilmektedir.

LAMBADER MODELLERİ :

Bazen kitap okumak için bazen de ortamda sadece loş bir aydınlık sağlamak için kullanılan lambaderler aydınlatmanın vazgeçilmez unsuru olmuştur. Hem modern hem de klasik lambader çeşitleri ile bütünlüğü sağlayarak ortamınızdaki gerekli aydınlığı sağlayacaktır. Bazı lambader modellerinde abajur şapkası tercih edilirken, bazı modellerde ise sade görünüm tercih edilmektedir.

Avize Dünyası

Son yıllarda artışa geçen kişiye özel avize trendi avize dünyasını uçsuz bucaksız bir tercih alternatifine sürükledi. Bunun verdiği sonuçla standart avizelerin yanı sıra avize tercihlerini yapan insanlar kendilerini daha özel hissedebilmek adına kişiye özel olarak özel üretim avizelerden yana seçimlerini yapmaya başladılar ve bu sonsuz avize dünyasında yerlerini aldılar.

Avize Çeşitleri

Avize tercih ederken birçok etken mevcuttur ve bu etkenlerde avize çeşitlerinde alternatife sebep olmaktadır. Klasik Avize, Modern Avize, Led’li Avize, Kristalli Avize vb. Bu avize çeşitleri insanların tercihlerinde önemli rol oynamakla birlikte mekanlarına uygun çeşidi rahatlıkla bulabilmektedir.

Modern Salon Avizeleri

Son yıllarda trend olan minimalist ve modern yaşamın vazgeçilmez uyumu Modern Salon Avizeleri mekanlardaki optimum faydayı sağlamaktadır. Modern Salon Avizelerinde genellikle tasarım ve dizayn ön plandayken ışık seçimi de önemli bir etkendir.

Avize Seçimi Nasıl Olmalı

Avize seçiminde en önemli etken ortamınızdaki herhangi bir obje veya eşya ile kombini(Renk, dizayn, ham madde vb.) eşleştirip avize seçimini buna göre yapmaktır. Bu kombini yakaladığınızda dizayn olarak doğru seçim yapıldığında avize seçimini kusursuz olarak tamamlamış olmaktasınız.

Avize Seçimi Salon Avizeleri Nasıl Olmalı

Salon Avizeleri seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta m2’ye bağlı olarak seçimi gerçekleştirip gerekli olan ışık bütünlüğünü sağlamaktır. Bu bütünlük sağlandığında gerekli olan yeterli aydınlık sağlanacak olup doğru avize seçimini gerçekleştirebilirsiniz.

Avize Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Avize seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli husus ürün kalitesi ve buna bağlı olarak LED Avizelerde geçerli olan garanti konusudur. Kalite konusunu biraz daha açacak olursak, boyalı avize ise boyanın kalitesi/pürüzsüzlüğü veya kaplama ise kaplamanın kalitesi ve kararmaması en önemli etken olmalıdır. Satışını gerçekleştirdiğimiz ürünlerde en önem verdiğimiz konulardan biri olan ürün kalitesinden asla taviz vermemekteyiz.

Doğru Avize Seçimi Nasıl Yapılır

Doğru avize seçimi mekanınızın bütünlüğü için önemli olmakla birlikte aynı zamanda bu bütünlüğü tamamlayıcı şekilde doğru seçim olmalıdır. Bunun içinde doğru avizeyi seçmek için belli kriterler mevcuttur. Bu kriterleri ürün kalitesi, garanti süresi, teknik destek hizmeti, montaj hizmeti vb. gibi konularla sıralayabiliriz.

Ortama uygun doğru avize seçiminde ise dikkat edilmesi gereken ortamın büyüklüğüne ve bütünlüğüne göre avize seçimidir. Tavan yüksekliği de bu konuda en önemli etkenlerden biridir. Tavanı alçak ölçüde olan bir mekan için aşağıya doğru uzanan V fontunda veya dalga fontunda avize seçimi yapmaktan kaçınılmalıdır.

Küçük Evde Avize Seçimi

Küçük Evde Avize Seçimi yapılacağı zaman genellikle tavana sabitlenen plafonyer tarzı modeller tercih edilerek mekandaki ferahlık sağlanmalıdır. Aşağıya doğru sarkan veya çapı geniş avizeler tercih edilmemelidir.

Yatak Odası Avize Seçimi

Yatak Odası Avize Seçiminde tercih edilecek modeller çok aydınlık sağlayacak modellerden değil de genellikle ortamı yeterli derecede aydınlatacak modellerden tercih edilmelidir. Bu seçim hem ferahlık kazanacaktır hem de ortamın tüm detaylarını ortaya çıkartacaktır.

Ev Dekorasyonunda Avize Seçimi

Dekorasyona uygun avize seçimi ortamdaki bütünlüğü sağlamak için en önemli etkendir ve mekanı gösterimini tamamlayacak olan seçimdir. Ev dekorasyonunda avize seçimi yapılırken dekorasyon dışı etkenlerden kaçınılıp, mekanın konseptine uygun modeller tercih edilmelidir.

Odalara Uygun Avize Seçimi

Gerekli m2 bilgisine sahip olup ortamdaki kombine göre avize seçimi yapmak odalara uygun avize seçimi için olmazsa olmazdır. Örnek vermek gerekirse 15m2’lik bir çocuk odası avize seçimi için doğru ışık rengi ve doğru ölçüde tercih edilmez ise rahatsız edici sonuçlar(mekan-ışık uyumsuzluğu vb.) ortaya çıkacaktır.

Salon Avizeleri

Günümüz evlerinde genellikle hem yamak masası üstüne avize hem de oturma grubu üstüne avize opsiyonu mevcuttur. Salon Avizelerinde seçimi yaparken aynı modelin hem yemek masası üstüne hem de oturma grubu üstüne olan modellerinden tercih edilip kombin tamamlanmalıdır. Salon evlerinde klasik salon avizesi, modern salon avizesi, Retro salon avizesi gibi kategoriler bulunmakta olup bu kriterlere göre seçim yapılmalıdır.

Avize Modelleri

21.yy’dan itibaren gelişen dünyada artan tasarım olgusu Avize modellerinde de bize uçsuz bucaksız seçenek alternatifi sunmaktadır. Birçok konsepte uygun avize modellerini Libadiye Mağazamızda beğenilerinize sunmaktayız.

Oturma Odası Avize

Oturma odasına tercih edilecek avize m2’ye ve konsepte bağlı olarak Klasik, Modern, Retro ve Vintage olabilmektedir. Birçok ünlü tasarımcının sizlerin beğenilerine sunduğu birbirinden güzel oturma odası avize modelleri mevcuttur. Evde en çok vakit geçirdiğimiz oturma odasına avize seçerken dikkat etmemiz gereken en önemli konu ışığı ile gözümüzü yormayacak olan modellerden seçim yapmaktır.

Libadiye Avize

Libadiye’de bulunan concept ve outlet mağazamız tüm ihtiyaçlarınıza yanıt vermekle birlikte avize konusunda yüzlerce alternatif sunmaktadır.

Ucuz Avizeler

Her ihtiyaca ve bütçeye uygun ucuz avize modellerimizi Libadiye’deki hem concept mağazamızda ve Outlet mağazamızda bulabilirsiniz.

LED Avize Modelleri

Son yıllarda artan LED aydınlatma trendlerinin sonucunda avizelerde de artık LED opsiyonu kullanılmaktadır. Bu opsiyonda seçim yaparken en önemli konu LED’in kalitesi ve garanti süresidir. Led avize modellerinde ışık gücü normal ampullü avizelerden daha fazla olduğu için son yıllarda tercih sebebi olmuştur.

Kumandalı LED Avize

Ortamlarınızda rahatlığınızı sağlayacak modellerden biri de Kumandalı LED Avizelerdir. Tek kumandadan kontrol edilebilen LED Avizeler hem görüntüleriyle hem de kullanım kolaylığı ile tercih sebebidir.

LED Salon Avizeleri

LED salon avizeleri verdiği ışık gücüyle ve parlaklığıyla salonlarımızda genellikle tercih edilmektedir. Bu tercihler sonucunda salonunuzda yeterli aydınlığı sağlayacak kadar LED Avize seçimi yapabilirsiniz. Birçok LED Salon avizesi modelini Libadiye mağazamızda inceleyebilirsiniz.

Tavana Yapışık LED Avize

Genellikle tavanı alçak olan evlerde tercih edilen tavana yapışık LED Avize çeşitlerimizi Libadiye Mağazamızda inceleyebilirsiniz.

Sarkıt LED Avize

Son yılların en büyük trendi olan LED Avizelerde sarkıt şeklinde de üretilmektedir. Tavanı yüksek evlerde tercih edilen Sarkıt LED Avizede çeşitlilik bakımından en fazla alternatifi olan modellerden biridir

Mutfak Avize Seçimi

Evlerde en çok zaman geçirilen alanlardan biri olan mutfaklardaki avize seçimi genellikle parlak ışıklı olan ürünlerden tercih edilmelidir. Parlak ışık mutfaktaki ambiyansı değerli kılarak ortamdaki kombini tamamlamaya yardımcı olmaktadır.